23 Nisan’da çocuklara ne hediye edelim?

Çocuklara sürekli oyuncak, şeker, çikolata aldığımızda kıymetini bilmemeye başlıyorlar. Belli zamanlarda küçük sürprizler yapmak, onları daha fazla mutlu ediyor. 23 Nisan da çocukların bayramı olduğuna göre çocuğunuza, yeğeninize, hatta sadece kendisine özel değil, varsa sınıf arkadaşlarını düşünerek de aynı tür hediyeler hazırlamanız onları sevindirecektir. Mesela ne gibi?..


sevimli hayvan kumbara modelleri

Sevimli kumbaralar

Online olarak Evmanya.com‘da, onun dışında Tahtakale Şark Han veya hediyelik eşya satan dükkanlarda bu tip kumbaralar bulabilirsiniz.

Özellikle bozuk para gibi her bulduğunu ağzına götüren çocuklar için kumbara iyi bir çözüm olabiliyor. Yerde para mı buldu, doğru kumbaraya…

Hem koruma, hem tasarruf :)


çocuklar için teneke boya kalem kutuları

Sürpriz dolu kutular

Özellikle okula giden çocuklar için güzel bir sürpriz hazırlayarak, satın alacağınız metal kutulara boya kalemleri, silgi ve kalemtraş gibi hem güzel hem de faydalı hediyeler koyabilir, çocuk bayramında hediye edebilirsiniz.

Kutuları yine Şark Han veya büyük kırtasiyelerden edinebilirsiniz. Daha küçük ve farklı şekillerde metal kutular bulabilirseniz içini renkli balonlarla da doldurabilirsiniz.

Kutunun da ayrıca kullanılabilir olması hediyeyi daha güzel hale getiriyor :)


hediye şeker kavanozları

Şeker kavanozları

Malum, çocuklar bonibon ve jelibon gibi abur cubura bayılıyor. Biz her ne kadar sağlıksız ödüllendirmelere karşı olsak da onları en çok bu hediyeler sevindiriyor.

Kısıtlı abur cubur sunan bir ebeveyn iseniz, çocuğunuz da bir kavanoz dolusu şekeri bir seferde yemek yerine arkadaşları ile paylaşabiliyorsa böyle bir hediye uygun olabilir.


keçe hediye keseleri

Keçeden hediye keseleri

Böylesine sevimli hayvan figürlü hediye keseleri çocuklar için merak uyandırıcı olabiliyor. “Bil bakalım içinde ne var?” sorusu ile heyecanları artıyor. Peki bu keselere ne konabilir?

Benim aklıma gelenlerden birkaçı D&R, Toyzz Shop ve büyük hediyelik eşya satıcılarında bulabileceğiniz sevimli karakterler, minik hayvanlar veya arabalar.


Şeker hamurlu kurabiyeler

Şeker hamurlu kurabiyeler

Çocuklara şeker diyin, başka bir şey demeyin :)

Özellikle de gözlerine hoş görünecek, şeker hamuru ile süslenmiş ilgilerini çekecek tasarımlarda rengarenk kurabiyelere bayılacaklardır.