“Anneler Günü” hediye önerileri

Klasik hediye çiçek… Onun dışında “anneler gününde ne almalı” sorusu her yıl bu zamanlarda aklımızın bir köşesinde yer alır; taa ki uygun bir hediye bulana kadar. Ben genellikle anneme ihtiyacı olan bir set hazırlamayı seviyorum, kendim de ufak sürprizlerin birleşimini seviyorum :)


Anneler günü hediye önerileri (1)

Yardımcı mutfak aletleri

Spatula, çırpıcı, zamanlayıcı, yumurta fırçası, el rendesi, sebze-meyve soyacağı veya annenizin ihtiyacı olan ve aklınıza gelebilecek farklı el aletleri ile bir set oluşturun.

Bu ürünleri güzel bir cam kavanoz, son dönemin modası teneke saklama kutusu, fırın eldiveni veya mutfak havlusunun içerisine yerleştirip kurdela ile süsleyin.

Sizce de hoş olmaz mı?


Anneler günü hediye önerileri (4)

Taze saksı bitkileri

Mutfakta vakit geçirmeyi seven annenize elinin altında bulunması için maydanoz, nane ve fesleğen gibi taze saksı bitkileri hediye edebilirsiniz. Üstelik kış değil, bahardayız. Yani tam mevsimi :)

Birkaç saksı ve toprak alın. Ya da hiç uğraşmadan bir fidanlığa gidin, yemeklerde kullanabileceğiniz taze bitkileri sorun, bakım şekillerini öğrenin.

Aldığınız her bitkinin saksısına birer çubuk batırın. Güzel not kağıtlarına her bitkinin bakım şeklini ayrı ayrı yazın ve çubukların kenarına yapıştırın.


Anneler günü hediye önerileri (5)

Kahvaltı takımı

Anneniz misafir ağırlamayı çok seviyorsa, kahvaltılarda eşine dostuna güzel sunumlar hazırlaması için ona güzel bir kahvaltı seti alabilirsiniz.

Ben Bernardo‘daki modelleri pek seviyorum. Yılın büyük bir bölümünde indirimde oluyorlar. Ayrıca setlerin su bardağı, saklama kabı gibi yan ürünleri de bulunabiliyor. Bu şekilde dilediğiniz gibi bir takım oluşturabiliyorsunuz.

Annenize alırken kendiniz için de heveslenip gaza gelebilirsiniz, benden söylemesi :)


Anneler günü hediye önerileri (2)

Banyo seti

Kullandığınız banyo seti seramikse muhakkak bazı parçalarının sağı solu çatlar, tuvalet fırçasının sapı çıkar, çöp kutusunun kapağı veya pedalı bozulur. Sanırım bugüne kadar 4 kez yeniledim banyo setimi. Eğer benzer bir sorun yaşıyorsa, annenize de şu bahar gününde banyosuna tazelik katacak yeni bir banyo takımı alabilirsiniz.


Anneler günü hediye önerileri (3)

Plaj çantası

Dinlenmeye, tatile en çok ihtiyacı olan kişilerden biridir anneler. Yaz için bir tatil planı varsa, henüz vakit erken olduğu için herhangi bir hazırlığı yoktur muhtemelen.

Bunu fırsat bilip ona güzel bir plaj çantası alabilirsiniz. İçerisine de mayo, havlu, terlik, güneş gözlüğü, koruyucu krem ve pareo alıp koyabilirsiniz.

Eminim tatile bir an önce gitmek için can atacaktır…