Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Dekorasyon ve tasarım blogları yazarları, bildikleri en iyi yılbaşı dekorasyonu ipuçlarını paylaşıyorlar. Evinize yılbaşı neşesini getirmek için bu pratik dekorasyon önerilerine mutlaka göz atın!


Evinize biraz yeni yıl ışıltısı katın

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Evinizi yılbaşı havasına sokmanın en kolay ve uygun fiyatlı yolu değişik desen ve dokulardaki süs toplarından almak ve kurdeleler ile topları muhtelif köşelere ve avizelere asmaktır. Farklı büyüklükte, renkte ve desende toplar seçerek daha zengin bir atmosfer yaratabilirsiniz.


Yılbaşı dekorasyonunuzu sadeleştirin

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Bu sene dekorasyona çok vakit ve nakit harcamayayım diye düşünüyorsanız, birkaç küçük dekoratif ekleme ile sade ama bir o kadar da sofistike bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Çiçek aranjmanları, ışıltılı birkaç mum ve vazo, sizi ve gözünüzü yormadan evinize yeterli yılbaşı pırıltısını katacaktır.

Daha da otantik ve ışıl ışıl bir görünüm isterseniz, parlak ve yarı şeffaf vazo ve cam küre biblolarınızın içerisine çam ağacı ışıklarından koyabilirsiniz. Etrafa yayılan atmosferik ışığa inanamayacaksınız.


Anında yılbaşı stili

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Evinizi yılbaşı için dekore etmek oldukça eğlencelidir ama bu uğurda banka hesabınızı boşaltmanıza da gerek yok.

Parlak gümüş kâselerin içerisine yerleştireceğiniz kozalaklar, süs taşları ve taze kış çiçekleri ile evinize yeni yıl havasını getirebilirsiniz. Beyaz nergis, ortanca ve manolya yaprakları ile harika dekorasyonlar yaratabilirsiniz.


Işıltı ve pırıltı servis edin

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Her gün kullandığınız objeleri, yılbaşı dekoru olarak yeni bir amaçla kullanmak her zaman işe yarayan bir dekoratif hiledir.

Katlı pasta servisinizi yılbaşı süsleri, kozalaklar ve simli toplar ile doldurun en tepesine de ağaç ucu süslerinden takın işte size kimsede olmayan el yapımı mini bir yılbaşı ağacı!


Taptaze yeşil

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Evinizi yılbaşı havasına sokmanın bir diğer kolay yolu ise yem yeşil taze çalılardan yapılmış kapı çelenkleridir.

Taze yeşil çelengin üzerine büyük kırmızı bir kurdele iliştirdiniz mi, doğallık ve tazelikle birlikte yılbaşı havasını da davet etmiş olacaksınız evinize. Çelenginizi kapıya, kapı girişine, şömine veya ayna üzerine asabilirsiniz.


Eğlenceli, kutlamalı ve cüzdan dostu

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Günlük olarak kullandığınız eşyaları yılbaşı renklerine göre gruplandırarak ve biraz da üzerine ucuzculardan alınan eşyalarla ekleme yaparak son derece düşük maliyetli ama yılbaşını anımsatan bir köşe yaratabilirsiniz.

Evdeki kırmızı ve beyaz objeleri bir arada gruplayabilir, evdeki hangi eşyaları nasıl bir şekilde birleştirsem de yılbaşı dekorasyonu yaratsam diye düşünürken bile keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.


Renkli yılbaşı neşesi

Blog yazarlarından yılbaşı dekorasyonu ipuçları

Yılbaşı süslerine bayılıyorsanız, yılın son gününü kutlamak için kendinizi engellemeyin. Dekorasyonu konusunda coşabildiğiniz kadar coşun çünkü yılbaşı gecesi onca ışıltıyı, parıltıyı ve süsü kaldırabilecek beklide yıl içerisindeki tek akşamdır.

Klasik ve geleneksel yılbaşı temasından hoşlananlar süslerini yeşil, kırmızı ve koyu vişne kırmızısı olmak üzere 3 renk paleti dâhilinde seçebilir ve hatta bu renklere biraz da altın ışıltısı ekleyebilirler.

Kaynak: Styleathome.com