Çamaşır odanızı yenileyin!

Sofistike bir alan oluşturun ve günlük rutin işleri keyfe dönüştürün!

Evin en alçak gönüllü bölümünü yeniliyoruz; bir çamaşır makinesi, belki bir kurutma makinesi, bir minik lavabo ve birkaç raftan oluşan o unutulmuş çamaşır odasını pratik ve sevimli bir alan hâline getiriyoruz!


çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations

Malzemeleri gruplayın

● Çamaşır yıkarken kullandığınız ürünleri bir araya toplayın; sık kullandıklarınızı kolayca erişebileceğiniz bir yere diğerlerini ise gözden daha uzak bir bölüme yerleştirebilirsiniz.

● Küçük aletleri ve ürünleri gruplarına göre kutulayın. Leke çıkarıcılardan oluşan ürünleri bir kutuya, giyeceklerin tozlarını ve iplikçiklerini yok etmeye yarayan aletleri bir başka kutuya koyarak mükemmel bir organizasyon yaratabilirsiniz.


çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations, raf, askı

Askı ve raflara ağırlık verin

● Eliniz altında mutlaka birkaç askılık bulundurun böylece yıkadıktan veya ütüledikten sonra asmanız gerekenleri anında askıya yerleştirebilirsiniz.

● Unutmayın, çamaşır odanız maksimum fayda sağlamanız gereken bir alan. Bu sebeple burayı süslü püslü dayanıksız dekoratif eşyalarla doldurmayın.

● Bu alanda astığınızı taşıyabilecek sağlam askıları, üzerine koyduklarınızı kaldırabilecek güçlü rafları tercih edin!


çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations, çamaşır sepetleri

Boş alanları değerlendirin

● Çamaşır odanızda boş bir alan kalıyorsa, bu alanı alet kutusu veya evcil hayvan malzemeleri gibi eşyaları yerleştirmekte kullanabilirsiniz.

● Eğer geniş bir alanınız varsa çamaşırları renkliler, beyazlar, narinler olarak ayıracağınız farklı sepetlerde toplamak harika bir fikirdir!

● Biraz büyük bir çamaşır odasına sahipseniz elektrik süpürgesi, yer silme malzemeleri, hatta tüm temizlik ekipmanlarınızı burada toplayabilirsiniz.


çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations, duvara monte ütü masası dolabı

Duvara monte masa kullanın

● Duvara monte edilebilen bir ütü masası alın böylece hem yerden tasarruf etmiş olursunuz hem de pratik bir şekilde istediğinizde ütünüze ve ütü masanıza kolayca ulaşabilirsiniz.

● Çamaşırları üzerine koyup katlayabileceğiniz bir çalışma alanınız yoksa çamaşır odanızın bir duvarına katlanabilir bir masa monte ederek veya katlanıp kaldırılabilen portatif masalardan satın alarak bu eksiğinizi tamamlayabilirsiniz.


Çamaşır yıkamak veya ütü yapmak gibi günlük rutin işlerin sıkıcılığından kurtulmanın ve bu işleri kolayca yapılabilen, hatta zevk alınan birer eylem hâline getirmenin yolu mekânı güzelleştirmekten ve eşyaları doğru organize etmekten geçiyor.

İçerisinde bulunmaktan keyif alacağınız, estetik duygunuzu okşayan bir alanda, işinizi kolaylaştıran son teknoloji harikası elektrikli ev aletleri ile günlük işleri yapmak her zamankinden daha keyifli bir hâl alacaktır!

çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations (1)

çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations (2)

çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations (6)

çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations (3)

çamaşır odası dekorasyonu, laundry room inspirations (5)