Daha düzenli bir ev için 6 depolama ürünü

Evinizde her yerin düzen içerisinde olduğunu, özellikle de gardırobunuza elinizi attığınızda her şeyin düzenli, katlanmış, kategorilere ayrılmış ve anında giyilmeye hazır bir şekilde sizi beklediğini ve çocuklarınıza dolaplarını toplamaları konusunda sık sık yakınmak zorunda kalmadığınızı hayal edin, hayatınız biraz daha kolaylaşırdı değil mi?

Önereceğimiz birkaç yaratıcı ürün ile siz de muntazam ve düzenli bir eve sahip olabilirsiniz!


1. Ekonomik dolap sistemi

gardırop raydolap, dolap sistemi, sürgülü ekonomik özel yapım

Çekmecelerinden dolap içi bölmelerine kadar ayrıntılarını belirleyeceğiniz kişiye özel bir dolap sistemi istiyor ancak buna bütçe ayıramıyorsanız; IKEA gibi raf, çekmece ve dolap sistemlerinin parça parça satışa sunulduğu mağazalardan gönlünüze göre parçalar seçerek, bir mobilyacıya kendinize özel dolap sistemi tasarlatabilirsiniz. Bu şekilde maliyeti daha düşük olacak, istediğiniz görüntü ve fonksiyonelliği elde etmiş olacaksınız.


2. Çok amaçlı askı

ikea çoklu kravat şal askısı - komplement

Sadece tek bir askı kadar dolapta yer kaplayan ancak 48 adet askılık bölmesi ile dünyaları sığdırabileceğiniz çok amaçlı bir askı edinerek; tek bir kıyafet asmak için kullanacağınız dolap içi alanına kravatları, eşarpları, atkıları ve çeşitli aksesuarları kolaylıkla sığdırabilirsiniz.

Komplement çok amaçlı askı: IKEA 9,99 TL


3. Karatahtalı kapı arkası askılığı

çocuk odası kapı arkası askılığı

Çocuğunuzun odasına özel olarak farklı temalarla tasarlanabilen tebeşir tahtalı kapı askılıkları çocuklarınıza anne ve baba olarak vermek istediğiniz mesajları sevimli bir şekilde yazmanızı sağlayacak ve şapka, mont, pantolon gibi kırışmayan askıya asılabilecek eşyaları derleyip toplayacaktır.


4. Sepet ve kutular

camaşır düzenleme sepeti, kutusu

Dolabınızın içinde kategorilere ayrılmadan dağınık bir biçimde duran çorapları veya eldivenleri eşleştirmek ve kolayca aralarından istediğinizi bulup giymek zor bir iş olabilir.

Kişiye özel olarak farklı renk ve desenlerde tasarlanabilen ve üzerine isteğinize bağlı olarak içine konulacak eşyaların adının yazılabildiği tasarım harikası sepetler ile hem dolabınızın içi şık bir hale bürünecek hem de aradığınız eşyaları kategorilere ayrılmış bir halde durduklarından kolayca bulabileceksiniz.

2’li düzenleme kutusu: TCHIBO 26,95 TL


5. Katlanabilir organizerler

dolap içi katlanabilir kumaş organizer

Kullanılmadığı anda katlanıp kolayca muhafaza edilebilen kumaş depolama üniteleri artık birbirinden farklı renk ve tasarımlarda üretiliyor ve eşya depolamanın haricinde oda dekorasyonlarında da önemli bir yere sahip oluyor.

Zevkinize uygun bir tasarımda kumaş bir depolama ünitesi satın alarak dolabınızda gereksizce çok yer kaplayan kalın kazakları, çantaları, şapka ve botlarınızı buraya kaldırabilir dolabınızda ekstra yer açabilirsiniz.


6. Kapı arkası askılıkları

kapı askılığı

Çivi çakmak istemediğiniz alanları askıya dönüştürmek kolayca monte edilebilen kapı arkası askılıkları ile mümkün. Yeter ki kancaları asabileceğiniz bir alanınız olsun. Bu ürünü sadece kapıların arkasında değil, uygun alana sahip dolap içlerinde de değerlendirebilir ve kullanılmayan bölümleri işe yarar hale getirebilirsiniz.

Kaynak: Styleathome.com