En iyi 10 “geleneksel” antre dekorasyonu fikri

Antreler evin bazen en sıkıcı, bazen de en eğlenceli bölümü olabilirler. Tabii ki iş sadece dekorasyonda bitiyor. Bizce evin bu çok özel bölümü, yani giriş alanı ne kadar güzel dekore edilmiş olursa, sevdiklerinizin de sizi ziyaretleri bir o kadar artabilir.

Yok ben sessizliği, yalnızlığı seviyorum diyorsanız da, kendiniz için bir güzellik yapabilirsiniz belki :)


Sakinleştirici ve huzurlu gri bir antre

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Klasik güvercin grisi tonu kullanarak dinlendirici ve şık bir antre oluşturabilirsiniz. Grinin açık ve koyu tonlarını kullanarak antrenizde kontrast yaratabilirsiniz. Görünümü daha da çarpıcı kılmak için ortama krem veya beyaz tonlarında bir konsol masa ve ayakkabılık ekleyebilirsiniz. Antreye dahil edeceğiniz mobilyaların dokusunun ahşap ve hasır örme olmasını sağlayarak ortama etkileyici bir doku da katabilirsiniz.


Modunuzu hemen etkileyecek cesur mavi bir giriş

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Antrenizin misafirleriniz üzerinde etkileyici bir izlenim bırakmasını istiyorsanız daha cesur ve çarpıcı bir renk şeması seçerek parlak çivit mavisi veya turkuaz mavi gibi tonlarda bir tasarım tercih edebilirsiniz. Örnek fotoğrafta görülen maviye boyanmış şık koltuk ve mini sehpa, aynı tonlardan seçilen büyük boy resim çerçeveleri ile birleşerek etkileyici ve güçlü bir imaj yaratıyor.


Rustik kır evi stili bir giriş

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Konforlu, rahat ve doğal bir izlenim yaratan kır evi stilinde bir girişiniz olsun istiyorsanız; işe kır evi tonlarında doğal ve açık bir renk paleti seçmekle başlayın. Örnekte görülen ham ahşap görünümlü duvar kağıdı, hemen ortama bir kır evi atmosferi katıyor, siz de küçük bir alanı bu stilde bir duvar kağıdı ile kaplayarak kır evi stilini yakalayabilirsiniz. Oturma üniteli bir ayakkabılık ve eski stilde bir portmantoluk da doğal ve vintage bir etki yaratmış.


Organizasyon istasyonu şeklinde bir giriş

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Kapı girişinizi veya vestiyer alanınızın bir bölümünü aileniz için eve giriş ve çıkışlarda işlerini kolayca halletmelerini sağlayacak yararlı bir organizasyon noktasına dönüştürebilirsiniz. Bunun için öncelikle dekore edeceğiniz alana bir konsol masa yerleştirin, duvara notlar alınabilecek bir platform asın.

Taksi, yiyecek siparişi için çeşitli menü ve numaraları el altında bir kutuda bulundurun veya asın. Anahtar, telefon ve cüzdan yerleştirmek için üniteler hazırlayın ve dekorasyon açısından da bir vazo içerisinde çiçekler ve birkaç aile fotoğrafınız mekânı güzelleştirmek için yeterli olacaktır.


Hoş geldin imajı veren duvar kâğıtlı bir antre

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Evinize gelenleri sevimli ve sıcak bir şekilde karşılayacak çarpıcı bir giriş arzu ediyorsanız işe zevkinizi yansıtacak sevdiğiniz canlı ve renkli bir duvar kâğıdı seçmekle başlayın. Renk paletinizi seçtiğiniz duvar kâğıdının tonları ile uyumlu olacak şekilde belirleyin. Duvar kâğıdı çarpıcı bir niteliğe sahip olduğundan mobilya ve dekoratif eşya seçimlerinizi yalın tutmaya özen gösterin.


Kaplama efekti veren duvar kâğıdı ile kaplı bir antre

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Antrenize rustik bir hava katmak için sanki marangoza gidip de tahta duvar kaplaması yaptırmışsınız hissi veren gerçekçi efektlere sahip duvar kâğıtlarından yararlanabilirsiniz. Zorlu marangoz işlerine girişmeden evinizde bir tahta kır evi kulübesi hissi yaratabilirsiniz. Minimal metal ve ahşap karışımı bir ayakkabılık ve askılık biçiminde nostaljik bir portmantolukla mükemmel bir atmosfer yaratabilirsiniz.


Resim galerisini andıran bir antre

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Çerçevelenmiş aile fotoğraflarınızı asacağınız panel hissi verecek şekilde farklı tonlamalarla boyanmış bir duvar ile antrenizi kişisel bir resim galerisine dönüştürebilirsiniz. Örnek fotoğrafta beyaz duvarın üzerine önce çerçevelerin kompozisyonu belirlenmiş ve ona göre duvar panel hissi verecek şekilde ölçüp bantlanarak içleri soluk bir maviye boyanmıştır.


Sahil kıyısını anımsatan havalı bir antre

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Deniz kenarında yaşamayı mı hayal ediyorsunuz? Hayalinizi gerçekleştirene kadar antrenizi dekore ederek bu hissi yaşayabilirsiniz! ;) Uçuk kumsal mavisi ve beyazdan oluşan bir renk şeması ve kumsal evlerini anımsatan konforlu, rahat ve nostaljik görünümlü mobilyalar ile sahilden bir köşeyi antrenizde yaşatabilirsiniz.


Dağınıklığı önleyen bir antre

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Aile üyelerinizin kendi eşyalarını toplamalarını ve düzenli olmalarını mı istiyorsun uz, o halde dağınıklığı önleyen stilde bir antre sizin için oldukça uygun olacaktır. Dağınık ayakkabılardan yakınıyorsanız dolaplı ayakkabılık biçiminde bir mobilya satın alın böylece kapakları kapanınca dışarıdan hiçbir dağınıklı görünmeyecektir. Ayrıca duvara asılan küp alanlardan oluşan bir raf ile her aile üyesinin kendi küpü olur ve anahtar, cüzdan vs gibi eşyalarını kendi bölümünde organize edebilir.


Çalışkan antre bankı

En iyi 10 geleneksel stil koridor dekorasyonu fikri

Çalışkan bir antreye mi sahipsiniz? Yani demek istediğimiz antrede sürekli ayakkabı giymek, palto giyip çıkarmak, eşya koymak gibi bir takım işler yapıyorsanız antreniz evin meşgul alanlarından biridir. Buraya yerleştireceğiniz bir bank hayatınızı ummayacağınız kadar kolaylaştırabilir.

Kaynak: Housetohome.co.uk