Eviniz için zekice seçilmiş 7 fonksiyonel mobilya

Eviniz için mobilya alırken dekorasyon ve fonksiyonelliğin her ikisine de hitap edecek çok fonksiyonlu ve modası geçmeyen zamansız ürünler seçmeye özen gösterin.

Çok amaçlı olarak kullanılabilen mobilyalar odanızda oluşacak boşluk hissini doldurur ve yaşam alanınızdan maksimum yararlanmanızı sağlar.


çekmeceli raflı cam kapaklı vitrin, büfe, dolap - ikea hemnes

1. Cam kapaklı dolap

Nostaljik stilde cam kapaklı, raflı ve çekmeceli dolaplar çok fonksiyonlu olarak kullanılabilen en popüler mobilyaların başında gelmektedir.

Laura Ashley veya Ikea stili bir dolabı;

Yatak odasında: Çamaşır veya nevresim dolabı
Mutfakta: Baharat ve kuru erzak dolabı
Banyoda: Havlu ve temizlik malzemeleri dolabı
Salonda: Kitap ve DVD dolabı

olarak kullanabilirsiniz. Yeter ki dolabın rengi ve tarzı diğer dekorasyon temalarınızla uyum içerisinde olsun.

Dolap: Hemnes / IKEA


şifonyer, çekmece ünitesi - mobilya

2. Şifonyer

Mobilya tarihinin en çok adaptasyona uğrayan ve farklı amaçlar için kullanılan ürünü şüphesiz ki şifonyerlerdir.

Şifonyere hem giysilerinizi kaldırmak için gardırobunuzu destekleyen bir çekmece ünitesi olarak yatak odasında, hem üst değiştirme ünitesi ve dolap formatında bebek odalarında yer verebilirsiniz.

Ayrıca salonunuzda yemek alanınıza ev sahipliği yapması için veya ufak dokunuşlarla uyarlanmış bir biçimde banyo dolabı olarak da kullanabilirsiniz.


dolce home puf mavi papatya

3. Puf

Puf bir evin olmazsa olmazları arasındadır. Rengârenk ve tasarım harikası puflar artık günümüzde sadece insanların keyif için veya ağrıdığı için ayaklarını uzattıkları bir eşya olmaktan çok ötede bir işleve kavuşmuştur.

Artık pufların iç bölümleri depolama ünitesi olarak kullanılabilmektedir, ayrıca puflar salonlarımızda oturma ünitemizle uyumlu bir stil objesi olarak ekstra oturma alanı işlevini de görmektedir.

Puf: Dolce Home / Evmanya – 179,90 TL


yatak divan koltuk, ikea hemnes

4. Divan / Daybed

IKEA’da da örneklerini görebileceğimiz daybed adı verilen hem koltuk hem de yatak formatına sahip pratik mobilyalar bilhassa küçük bir dairede oturanlar için hayat kurtarıcıdır.

Bu tek parça mobilya çift fonksiyonlu olarak kullanılabildiğinden çok işe yarar, az yer kaplar ve aynı odada farklı yaşam alanları yaratmak konusunda joker ürün olarak kullanılabilir.

Divan: Hemnes / IKEA – 849 TL


ikea norden bank - mobilya

5. Bank

Sandalye kullanacağınız her alanda bankları tercih ederek daha ferah bir eve sahip olabilirsiniz. Kullanım sonrası bankı kolayca masanın altına itip göz önünden kaldırabilir ve ekstra yer işgal etmesini önleyebilirsiniz.

Ayrıca bank, kullanım alanı çok geniş bir mobilyadır, bilhassa arkasız bankların alt bölümü minik depolama ünitesi olarak dolap bölümüne de sahiptir. Böylece vestiyerde, balkonda veya oturma odanızda minimum yer kaplayan ama maksimum fayda sağlayan bir mobilyaya sahip olabilirsiniz.

Bank: Norden / IKEA – 199 TL


katlamalı paravan, odayı ikiye bölme

6. Katlamalı paravan

Katlamalı paravan, bir odada farklı yaşam alanları oluşturmak veya otantik ve nostaljik bir atmosfer yaratmak isteyen herkesin evinde mutlaka bulunması gereken bir üründür.

Hem çalışma hem de konuk odası olarak kullandığınız bir alanda ortaya katlanabilen paravan koyarak her iki taraf için de gereken gizliliği sağlamış olursunuz.

Ayrıca katlanabilen paravana fotoğraf ve kartpostallar yapıştırarak kendi kişisel sergi alanınızı oluşturabilirsiniz.

Paravan: Giz Home / Evmanya – 149,90 TL


woodenbend panama lake dresuar konsol masa

7. Dresuar

Bir konsol masa (dresuar) satın alarak evinizin dekorasyonuna ekstra stil ve pratiklik katabilirsiniz.

Dresuara antrenizde yer verebilir, eve geldiğinizde çanta ve anahtarlarınızı üzerine koyabileceğiniz ekstra bir alan olarak faydalanabilirsiniz.

Oturma odanızda koltuğun arka bölümüne yerleştirerek odayı ikiye bölme konusunda veya üzerine biblo, fotoğraf çerçevesi ve vazolarınızdan bir aranjman koyarak dekoratif manada kullanabilirsiniz.

Dresuar: Woodenbend / Evim – 575,25 TL