Yatak odanızla giyinme odanızı ayırın

Bu başlığı attım ama hiç düşündüm mü acaba evde yeni bir oda oluşturmak için boş alan var mı? Eğer şanslı iseniz, böyle bir alana sahipseniz veya yatak odanız büyükse güzel bir giyinme odası planlayabilirsiniz.

Boş bir odayı buradaki örneklere bakarak dilediğiniz gibi dekore edebilir, evinizde butik bir mağaza görüntüsü oluşturabilirsiniz. Peki ya o çok büyük yatak odanızda nasıl bir değişiklik yapılabilir?

Alçı bir duvar ve geniş bir kapı ile odanın küçük bir bölümüne ek yapabilirsiniz. Ya da gardrobunuzu giyinme odası olacak bölüme çevirerek, arka kısmına duvar kağıdı yapıştırarak üzerine çerçeveler asabilir, kendinden yapışkanlı aynalarla süsleyebilirsiniz. Bu şekilde odanızdaki daralma fazla hissedilmemiş olacaktır.

Giyinme odanız ayrı olacaksa çamaşır sepetinizi, ütü masanızı da buraya yerleştirmeniz kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Dolap konusunda da bir önerim olacak; cam kapaklı dolaplar kıyafet, çanta, ayakkabı ve aksesuarlarınızı tozdan korur ve göz önünde olmasını sağlar.

Göz önünde olmasının faydası da şudur; hani “bugün ne giysem” sorusu hep vardır ya akıllarda, sanki hiç kıyafetiniz yokmuş gibi dört dönersiniz o askıdaki bluzların, eteklerin, elbiselerin arasında. Tüm giysi ve aksesuarlarınız görünür şekilde karşınızda sıralandığı zaman ne giyeceğinize, o kıyafetle hangi ayakkabıyı ve çantayı kombinleyeceğinize daha rahat karar verebilirsiniz.

Kısa bir süre sonra giyinme odası dekorasyonu üzerine de bir yazı hazırlayacağım. Burada sadece ilk aşama olarak örnek oda modellerini inceleyin istedim.

Giyinme Odaları (4)

Giyinme Odaları (6)

Giyinme Odaları (5)

Giyinme Odaları (9)

Giyinme Odaları (14)

Giyinme Odaları (10)

Giyinme Odaları (12)

Giyinme Odaları (11)

Giyinme Odaları (13)

Giyinme Odaları (3)

Giyinme Odaları (8)

Giyinme Odaları (7)

Giyinme Odaları (2)