İki renkli ip yapımı

4864 Views 3 Yorum

Aradım taradım, Türkiye’de bulamadım. Sorduğum dükkanlarda ise benzeri olarak hep polyester ebruli ipleri gösterdiler. Yurtdışında Baker’s Twine olarak biliniyor bu ipler, oldukça da pahalı. Çünkü pamuktan üretiliyor, ekolojik ve estetik bir görünüme sahip.

Bulamayınca Notonthehighstreet.com‘dan sipariş verdim ve 2 renk 10’ar metre ip için kargo dahil 37 TL ödedim. Tabii kullanmaya kıyamıyorum, özel hediyeleri süslemek veya parti ürünleri hazırlamak için hobi malzemelerimin arasında bekletiyorum :)

Derken aşağıdaki basit ama etkili yöntemle karşılaştım. Tamamen aynı görüntüyü vermese de fotoğraflarda görünen işlemi uygulayarak artık ben de kendi iki renkli ipimi yapabilirim!

Not: funbou.com‘u açtıktan sonra biz de bu ipten satmaya başladık, hayırlı olsun :)

İki Renkli İp

İki Renkli İp

İki Renkli İp

İki Renkli İp

İki Renkli İp

İki Renkli İp

İki Renkli İp

Kaynak: Lifesweetlifeblog.com

3 Yorum
 • Merve Beyaz Erdogan

  Cevapla

  Merhaba cok guzel bir sayfa burasi.. Bayildim:)) gezmesi arastirmasi bakinmasi pek bi keyifli:)) ipleri yapis sekli gayet mantikli. Bulunmadiginda cozum olabilir. Bu ipleri satan biyer sormussunuz. Ben instgramda masalsipartiler diye bir kisiyi takip ediyorum. Kendisi hem parti susu yapiyor hemde bu malzemelerden satiyor aklinizda bulunsun :) bende birsey sormak isterim. Bu cam siseleri nereden temin ediyorsunuz? İcecek koymak icin? Tesekkurler, keyifli paylasimlar dilerim.

  • elizim

   Merhaba Merve,

   Güzel düşüncelerin bizi çok sevindirdi, daha da geliştireceğimiz bir platform olacak burası. Ayrıca iki renkli ipin siparişini verdik bile, çok teşekkürler.

   Bu şişelere buralarda hiç rastlamadık, yurtdışından geliyor mu bilmiyoruz, ama benzerlerini bulursak haber veririz elbette :)

 • yasemin

  Cevapla

  merhabalar bu iplerle etamin seccade işlenirmi?

Leave a Comment