Kalp şeklinde asma süs yapımı

Yatak odası dekorasyonu fikirlerine mi ihtiyacınız var? Elinizde farklı kendin yap projelerinizden arta kalan kurdele, kumaş parçaları ve dolgu malzemeleriniz varsa; birazdan anlatacağımız sevimlilik abidesi kalp süsleri yapmanız gerçekten çok kolay olacak.

Süre: 20 dakika

Nelere ihtiyacınız olacak?
* Bir parça gazete kâğıdı
* Diğer projelerinizden arta kalmış kumaş
* Kurdele
* Dolgu malzemesi


Asılabilen sevimli kalp süsler nasıl yapılır?

1) Gazete kâğıdına yüksekliği 15 cm olacak büyüklükte bir kalp deseni çizin. Çizdiğiniz kalp deseninin üzerine kumaşı yerleştirerek kumaştan 2 adet kalp deseni kesin. Elinizdeki kumaşlara bağlı olarak her iki kalp aynı desende olabileceği gibi farklı desenli kumaşlardan da seçilebilir.


Asılabilen sevimli kalp süsler nasıl yapılır?

2) 20 cm uzunluğunda kurdele kesin ve bir ilmek oluşturacak şekilde ikiye katlayın.
Oluşturduğunuz ilmekten sarkan kurdeleleri kalp şeklindeki kumaş parçalarınızdan birini elinize alarak ölçün. Her iki yanı da simetrik hale getirin ve kumaşa iğneleyin. Daha sonra diğer kalp şeklindeki kumaşı alıp onu da ilmek ve diğer kumaşa iğneleyin. Bu esnada kumaşların tersine ve yüzüne dikkat etmeyi unutmayın.


Asılabilen sevimli kalp süsler nasıl yapılır?

3) Kalbin etrafını, kumaşın tersini çevirerek ve 1 cm’lik dikiş payı bırakarak makine ile dikin ancak kalbin uç noktasına doğru 6 cm’lik bir kısmı içini doldurabilmek için açık bırakın. Diktiğiniz kalpli kumaşın düz kısmını çevirin ve dolgu malzemesi ile içini doldurun. Ardından düzgün bir görünüm için açık kalan kısmı gizli dikiş tekniği ile dikerek kapatın.

Kaynak: Housetohome.co.uk