L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir

En kullanışlı mutfak modelleri arasında yer alır L tipi mutfaklar. Kare veya büyük bir dikdörtgen alanınız varsa, dolaplar dışında masa koyacağınız bir köşe oluşturabilir, ailece sabah kahvaltılarınızı mutfağınızda yapabilirsiniz.


Mavi beyaz

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
Bu L tipi mutfak örneğinde L’nin her iki kolu boyunca mutfak dolapları yerleştirilmiş. Buna rağmen mutfakta büyük bir yemek masası yerleştirmeye de gerekli alan kalmış. Mutfak dolapları ile masa beyaz tonlarında ve bir bütünlük sağlayacak nitelikte, böylece duvarların canlı mavisi ile denge sağlanmış oluyor ve canlı bir badana rengi tercih edilmesine karşın mutfak boğucu bir hal almıyor.


Yerden yüksek

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
İşte L tipi mutfağı farklı bir boyuta taşıyan bir tasarım; havada süzülen duvara sabitlenmiş bir mutfak. Son derece modern ve geleceğe aitmiş gibi duran bu mutfakta gözler yere ve duvara kilitleniyor. İlgi odağı olması kesin gözüyle bakılan mutfakta dengeyi duvardaki üst dolap bölümü sağlıyor.


Beyaz

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
Bu mutfakta tezgâh hariç tüm dolaplar beyaza boyanmış. Beyaz L tipi mutfağınız varsa, alanın geri kalan bölümlerinde istediğiniz renkli dekorasyonu oluşturma lüksüne sahip olursunuz. Bu örnekte beyaz mutfak dolapları ortamda ferah ve geniş bir alan hissi yaratırken, ahşap bir yemek masası ve pencere önü süsleri ise mutfağa canlandırıcı bir etki katmış.


Yuvarlak hatlar

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
Mutfak dolaplarının hem üst hem de alt bölümlerinin uçlarının yuvarlak bitişe sahip olması, ortama daha sıcak ve yumuşak bir atmosfer katıyor. Örneğimizdeki mutfak dolaplarında kullanılan açık meşe tonu, özel ışıklandırmalar ve badanada tercih edilen misket limonu yeşili büyük bir uyum yaratmış.


Fransız stili

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
L tipi mutfakta yer alan dolapları farklı renklere boyayarak bağımsız duruyorlarmış gibi farklı görünümler elde edebilirsiniz. Sipariş üzerine yaptırılmış olan bu mutfakta Fransız çiftlik evlerine özgü iki hazneli mutfak lavabosu, yağlanmış Hint meşesinden yapılmış tezgâh ve demirden yapılmış dolap tutacakları göze çarpan detaylar arasında yer alıyor.


Modern

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
Modern ve çarpıcı bir mutfakta uzun dolap üniteleri sayesinde sergilemek istediğiniz ankastre ürünleri ortaya çıkarma şansını yakalarsınız. Ayrıca uzun dolap üniteleri, yine benzer mantıkla saklamak istediğiniz elektrikli mutfak eşyalarınız için bir kaçış noktası oluşturabilirler. Bu örnekte yalın bir tasarıma sahip kulpsuz mutfak dolapları, yaratılan minimalist ve modern atmosferi başarılı bir biçimde destekliyor.


Kır evi stili

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
Eğimli tavan, bu aydınlık ve ferah mutfakta ilgi çekici bir mimari öge olarak göze çarpıyor. Mutfak lavabosu ve ocak bölümünde yer alan detaylar ve eşyalar kır evi stilini güçlendiren nostaljik bir niteliğe sahip. Ayrıca giysi dolabı formatındaki camlı raflara sahip mutfak dolabı ve pencere stilindeki dolap kapakları ile yemek masası da mutfakta kır evi stilini destekleyen diğer göze çarpan ögeler arasında yer alıyor.


Gri sarı

L tipi mutfak dekorasyonu: En iyi 8 fikir
L’nin uç bölümünde yer alan açık raf sistemi bu mutfak tasarımına ferah ve havadar bir atmosfer katıyor. Tezgah ve duvar mozaikleri, sarı dolaplar ile hoş bir kontrast oluşturarak mutfağın çarpıcı bir imaja sahip olmasını sağlıyor. Örnek mutfağımızda ayrıca çok sayıda LED mutfak ışığının kullanıldığı da göze çarpıyor.

Kaynak: Housetohome.co.uk