Mutfakta basit, ucuz ve şık bir düzenleme

Mutfağınızda nostalji rüzgarları estirmenin ve dekoratif bir düzenleme alanı yaratmanın, pratik ve bütçe dostu bir yolu var!

tel mutfak rafı, mutfak düzenlemeMutfağınızda eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz ekstra bir alana ihtiyaç duyuyorsanız; son derece uygun fiyatlı, kolayca bulunabilen ve yalın bir tasarıma sahip olan ama son derece de stil sahibi duran tel raf ünitelerini hatırlayın!

Hani eskiden hemen her evde bir adet bulunan ve çeşitli amaçlarla kullanılanlardan bahsediyorum!

Koçtaş, Bauhaus ve Ikea gibi mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz tel raf üniteleri hem çok eşya alır hem de mutfağınıza nostaljik şık bir hava katar!


Tel raf ünitesini kullanırken işin sırrına dikkat edin!

Mutfak tel raf ile düzenleme sistemi (1)Mutfakta kullandığımız tüm açık raf sistemlerinde olduğu gibi tel raf ünitelerini de kullanırken rafları temiz ve düzenli tutmayı aklımızdan çıkarmamalıyız.

Raflara elimize ne gelirse tıkıştırmamalı, sınırlı sayıda eşyayı mümkün olduğunca yaratıcı ve dekoratif bir biçimde yerleştirmeliyiz.

Renkli çay takımlarınızı, yemek kitaplarınızı, dekoratif bir biçimde yerleştirilmiş tencere ve tavalarınızı ve hatta içerisine mutfakta el altında bulunması gereken birkaç ıvır zıvırı koyacağınız örgü sepetlerinizi tel rafınıza yerleştirerek, hem dekoratif bir mutfak yaratabilir hem de dağınıklığı önleyebilirsiniz.

tel mutfak rafı, mutfak düzenleme (2)

tel mutfak rafı, mutfak düzenleme (1)

Kaynak: Thekitchn.com