Nude renklerle dekorasyon

Doğal olan her şey güzeldir. Doğal tonlarda döşenmiş bir ev; dingin ve stressiz bir ortam oluşturur. Doğallığı en güzel yansıtan renkler arasında yer alan nude tonları ile hangi odada nasıl bir dekorasyon oluşturulabilir, birlikte bakalım…


Renk ve desenle boyutlandırılan oturma odası

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Nude tonlarla dekore edilmiş kır evi stilindeki bir odayı, farklı dokulara sahip bir duvar kağıdı kullanarak veya tek bir duvarı kontrast bir renkle boyayarak daha ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz.

Nude tonlarla dekore edeceğiniz odada yuvarlak hatlı mobilyalar kullanarak yumuşak ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Şayet odanın soğuk bir görünüme sahip olduğunu düşünürseniz, araya çok az olmak kaydı ile yeşil tonlar ekleyebilirsiniz; örneğin minik yeşil yapraklı bej bir süs yastığı gibi…


Doğal dokulara sahip yatak odası

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Gri ve kremsi alt tonları yatak odası dekorasyonunda ilk bakışta biraz fazla düz ve sıkıcıymış gibi görünebilir.

Ama bu imajın yumuşak yönü bizim işimize yarıyor. Diğer yönlerini ise kolaylıkla ahşap dokulu mobilyalar, cam ya da seramik aksesuarlar ve tekstil ürünlerinde uçuk pembe tonların serpiştirilmesiyle daha ilgi çekici bir hale getirebiliriz!

Uçuk pembe, kremsi nude tonlar ve açık gri tonlamaları yatak odanıza rahatlatıcı ve dinlendirici bir hava katacaktır.


İlham veren depo odası

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Günlük hayatınızda sık kullanmadığınız eşyaların bir arada durduğu depo odası genellikle dekorasyon söz konusu olunca hep es geçilir.

Ama evinizde bütünlük sağlamak ve depoladığınız eşyaları kullanırken ilham verici bir odaya girmek için bu alanda nude tonlarla hoş etkiler yaratabilirsiniz.

Depolama odanızın duvar ve yüzeylerinde krem ve gri tonlarını kullanabilirsiniz.


Sıcak ahşap tonlarında yemek odası

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Mutfak ve yemek odanızın dekorasyonunu nude tonların zarif, konforlu ve rahatlatıcı etkileri ile tamamlayın.

Yerler için sıcak moka, duvarlar için ise soluk mantar rengini tercih edebilirsiniz.

Bir duvara nude tonların karışık olarak kullanıldığı desenli bir duvar kâğıdı kaplayabilir, ayrıca ahşap yemek masanızın üzerini doğal keten örtüler ve örgü ve metal aksesuarlarla süsleyebilirsiniz.


Zarif desenlerle bezeli bir salon

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Nude tonlarla ve koyu renk minimal mobilyalarla dekore ettiğiniz salonunuza biraz tazelik ve hareket katmak isterseniz tekstil ürünlerinde veya duvar kâğıdınızda açık yeşil tonlu bitki veya hayvan baskılarını tercih edebilirsiniz.

Ufak baskılı duvar kâğıtları veya tekstil ürünleri daha zarif bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.


Işıltılı otel stili yatak odası

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Yatak odanızda otel odalarının lüks ve ışıltılı imajını yakalamak isterseniz, tercihinizi nude tonları monokrom bir bakış açısıyla yani açıklı koyulu kullanmaktan yana yapın.

Her iki başucuna yerleştirilen simetrik minimal krem tonlarında çekmeceli dolaplar, üzerine konulan keten dokulu başlıklı lambalar, karamel tonlarında bir yatak başlığı ve açıklı koyulu nude tonlarda bir yatak örtüsü odanızın tıpkı ihtişamlı bir otel odasına benzemesini sağlayacaktır.

Yatak çarşaflarınız ise kesinlikle pamuklu ve beyaz olmalı!


Yumuşak alt tonlu bir yaşam alanı

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Nude tonlar, yaşam alanınızda farklı derinlik oyunları yaratmanızı sağlar ve geniş bir renk skalasına sahiptir.

Ancak bu tonları dekorasyonda tercih ederken mutlaka ortama baskılı ve kontrast duvar kâğıtları ile kır evi stilinde aksesuarlar eklemeyi ihmal etmeyin. Yoksa eviniz davetkâr olmaktan çok uzak, soğuk ve itici bir görünüme sahip olacaktır.


Yemek odasında dinlendirici sahil tonları

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Bej ve krem rengini sevmiyor musunuz? O zaman size yine nude tonların içerisinde yer alan açık mavimsi gri, kum rengi, deniz kıyısında bulunan taşları ve midye kabuklarını anımsatan uçuk pembe, kirli beyaz ve uçuk gri gibi renkleri hatırlatalım.

Yemek odanızda bu sahil tonlarını, ahşap tonlarla ve insanın içini ısıtan aksesuarlarla birleştirerek harikalar yaratabilirsiniz.

Masanıza hoş bir yansıma katacak metal ve cam aksesuarları eklemeyi de ihmal etmeyin!


Yoğun mavi arka fonlu yaşam alanı

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Nude tonları dekorasyonda kullanmanın bir başka yolu da onları parlak ve yoğun bir arka fon rengi ile birleştirmektir.

Odanın en dipteki ana duvarını elma yeşiline veya petrol mavisine boyayın. Mobilya olarak avangart ve oryantal tasarımları tercih edin. Eğer koltuk kaplamalarınızda baskılı bir desen istiyorsanız çizgilileri tercih edin ki, farklı baskılar ilgiyi renkli ana duvar üzerinden uzaklaştırmasın.

Tüm bu detaylar haricinde aksesuarlarda ve tekstil ürünlerinin tümünde nude tonları kullanın, parlak ana duvar renginin nude tonlarını nasıl daha çok ortaya çıkarttığını fark edeceksiniz!


Dinlendirici bir mutfak / yemek odası

Nude renklerle doğal, naturel ev dekorasyon önerileri

Kır evi stilinde bir odaya anında sıcak bir hava katmak için ana duvarlardan birini açık pembe nude tonlarında boyayabilirsiniz.

Mobilyalarınızı moka veya doğal ahşap renginde seçmeye özen gösterebilir, ayrıca yemek masasının üzerine yumuşak pamuklu bir örtü ve bir demet yeşillikle beraber sevimli bir vazo yerleştirebilirsiniz.

Kaynak: Housetohome.co.uk