Önüm arkam sağım solum kara tahta :)

Yazıp çizmeyi, karalamayı ve siyahı sevenlere gelsin.

Daha önce Etiketler hiç bu kadar sevimli olmamıştı yazımızda kara tahta boyasıyla yapılmış etiketlerden bahsetmiştik. Devam niteliğindeki bu yazımızda ise daha farklı yaratıcı fikir örnekleri var.

Bu boyayla aklınıza gelen her şeyi; aksesuar, mobilya ve duvarları boyayabilir, üzerine tebeşirle yazı yazıp, resim çizebilirsiniz. Eskimiş vazoları, kavanozları değerlendirerek, aynı zamanda görsellik açısından da hoş bir dekorasyon elde etmiş olursunuz. Özellikle çocuk odaları için çok ideal bir dekor fikri karatahta boyası.

Tozsuz tebeşir kullanabilirsiniz, ancak sıvı tebeşir kalemi kullandığınızda bunu temizlemeniz neredeyse imkansız olacaktır. Biz daha önce sivitebesir.com.tr‘de uygun fiyata bu kalemlerden bulduk, birden fazla rengi olması da cazip geldi, fakat sonradan yalnız parlak yüzeylerde kullanılabildiğini öğrendik.

Sıvı tebeşir kalemleri yeşil veya beyaz tahta üzerinde kullanıldığında, temizliği de keçe gibi bir materyalle veya ıslak bir bezle silerek yapılabiliyor, ama kara tahta boyası ile boyanmış pürüzlü yüzeylerden çıkmıyor. Eğer varsa, püf noktasını bilenler bizi de bilgilendirirlerse seviniriz :)

Dilerseniz kara tahta boyasına “mıknatıs özellikli boya” karıştırarak, boyadığınız yerin üzerine magnet yapıştırabilirsiniz. (Dayanıklılığı konusunda henüz bir fikrim yok. Muhtemelen hafif magnetleri tutabilir, bu yüzden belki de birkaç kat boyamak gerekebilir.)

Kara tahta boyasını ve mıknatıs özellikli boyayı hobi marketlerden alabilir, online alışveriş yapacaksanız tahtakalehobi.com‘dan temin edebilirsiniz.

Yazıp çizmek iyidir, siyah her zaman güzeldir :)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (2)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (5)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (6)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (3)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (7)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (8)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (9)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (10)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (11)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (12)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (13)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (14)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (15)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (16)

Kara Tahta Boyası - Chalkboard Paint (17)