Yaza girerken evinizde sarıya yer açın

Genellikle kullanmaya çekindiğimiz renklerden biridir sarı. Mutfak dolaplarını sarı yaptıran, koltuklarını sarı alan, yatak odasının duvarlarını sarıya boyayan kaç kişi vardır ki? Oysa bu sıcacık renk farklı tonlarıyla özellikle bahar ve yaz döneminde evlere ne kadar çok yakışır…


sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (5)

Oturma alanlarında

Koltuk takımlarından, oturma ünitelerinden bahsetmiyorum, yalnız bir koltuk veya 1-2 berjer sarı seçilebilir.

Düz renk bir halı veya halıda sarı motiflerle bir kombinasyon oluşturulabilir. Ya da yalnız kırlent ve vazo gibi aksesuarlar sarı olabilir.


sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (9)

Mutfaklarda

Yoğun olarak beyaz veya siyah beyaz bir mutfakta bazı dolap kapaklarının sarı olması ortama sıcaklık katacaktır.

Mavi, lacivert veya yeşil aksesuarlarınız varsa mutfağınızda, uyumu yakalamak için bir vazo içerisinde birkaç sarı çiçek, tezgahın üzerinde bir kasede limonlar çok hoş bir görüntü oluşturacaktır.

Sarı rengi kullanabileceğiniz bir diğer dekoratif alternatif ise mutfak tabureleridir. Zevkinize göre farklı tasarımlara sahip sarı bir tabure edinerek, mutfağınıza hem kullanımı pratik hem de gözünüzü okşayan bir öge eklemiş olacaksınız.


sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (4)

Duvarlarda

Sarı canlılığı nedeniyle birçok kişiye fazla iddialı bir renkmiş gibi gelebilir. Ancak duvarlar söz konusu olunca sarı renk, oldukça farklı bir etkiye sahiptir.

Sarıya boyanmış duvarlar evinize yumuşak ve rahat bir atmosfer sağlayacak, kendi üzerinizde de pozitif duygular yaratacak ve enerji verecektir.

Tıpkı güneş gibi düşünün sarı rengi (eh zaten sarı güneşin de rengi değil mi?) sarı badana ile evinizin içerisine güneşler doğmuş gibi hissedeceksiniz!

Güne pozitif ve enerji dolu bir başlangıç yapmak için, mutfağınızı sarıya boyamayı düşünebilirsiniz!


sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (10)

Yemek masalarında

Yaz mevsimi ile sofra düzenlemelerinize de biraz renk katıp canlılık getirebilirsiniz.

Bilhassa hardal rengine dönük sarı tonlarına sahip kumaş peçeteler ve tabak altlıkları, yaz sofralarında sebze ve meyvelerin rengarenk tonları ile zevkli bir bütünlük oluşturacaktır.

Sarı rengi oldum olası severim diyenlere ise canlı renkleriyle göz alan sevimli yazlık yemek takımlarına göz atıp mutlaka bir adet edinmelerini öneririz.

Yaz gecelerinde lezzetli yemekler eşliğinde uzun süren sofra muhabbetleri meşhurdur; sarı rengin hakim olduğu bir sofra düzeni, misafirlerinizin içini açacaktır!


sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (6)

Aksesuarlarda

Evinizin dekorasyonunu dönemsel olarak ufak değişikliklerle farklı kılmayı seviyorsanız sarı dekoratif objelerle tam bir yaz teması yaratabilirsiniz.

Canlı koyu sarı tonlarına ait vazo ve biblo gibi ögeleri salonunuzun, uçuk limon tonlarındaki pastel objeleri ise yatak odanızın atmosferini değiştirmek için düşünebilirsiniz.


sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (2)

sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (11)

sarı ev aksesuar dekorasyon fikirleri (7)