Sonbaharda sahip olunması gereken 20 ev aksesuarı

Mevsim sonbahara dönerken, evdeki aksesuarlarımızda uyumlu bir şekilde değişmeli. Artık limonata takımının ve soğuk ferahlatıcı renkli objelerin yerini, sıcak renkli ve konfor temalı aksesuar ve eşyalar almalı.

Sizlerle paylaşacağımız 20 aksesuar sayesinde, evinizi yazlık bir cennetten sonbaharın soğuk günlerinde sığınılacak sıcak bir yuvaya dönüştürebilirsiniz.


1. Mumlar

sonbahar ev aksesuarları, mum, mumlar

Mum, her daim sonbahar için olmazsa olmaz aksesuarlar listesindedir. Mumlar, ışığı ve sıcaklığı ile evinize daha konforlu bir hava katacaktır.


2. Kâseler

sonbahar ev aksesuarları, kase, kaseler, kase seti

Evinizi genel olarak baştan aşağıya sezonun temasına uygun olarak dekore etmek istiyorsanız hiçbir küçük detayı atlamamalısınız. Eşyalarınız dâhi bu değişimden nasibini almalı, artık ortaya sonbahar renklerinde kâseleri çıkarmanın vakti geldi.


3. Kek standı

sonbahar ev aksesuarları, pasta standı, kek standı

Sonbahar geldiğinde, evden yayılan taze yapılmış kek kokusundan daha cezbedici bir şey olamaz. Sonbahar renklerinde ve hatta temalı bir kek standı almaya ne dersiniz?


4. Kırlentler

sonbahar ev aksesuarları, turuncu bordo kırlent kılıfları

Kırlent kılıflarınızı değiştirerek, sonbahar temalı yeni kılıflar satın alabilir ve böylece salonunuza mevsimle uyumlu bir hava katabilirsiniz.


5. Yer/isim kartları

sonbahar ev aksesuarları, isim, yer kartları

Dostlarınıza vereceğiniz bir akşam yemeğinde şık bir sonbahar sofrası hazırlamak için, sıcak toprak tonlarında veya mevsime uygun bir tasarıma sahip olan isimlik kartlar edinebilirsiniz.


6. Aromatik yağlar

sonbahar ev aksesuarları, aromatik kokulu yağlar

Sonbahar dönemi, hafta sonları evde sıcak bir atmosfer içerisinde battaniyeye sarılıp tv ya da kitap keyfi yapmanın tam sırasıdır. Bu keyifli zamanı mevsime uygun aromatik yağlar ile daha da rahatlatıcı bir deneyime dönüştürebilirsiniz.


7. Yatak

sonbahar ev aksesuarları, yastık, yorgan, nevresim

Havalar soğumaya başladığında insan sıcak ve rahat bir yatağı daha da arıyor değil mi? Eskiyen yastıklarınızı yenilemenizin, sonbahar tonlarında bir nevresim takımı almanızın ve yorgan, battaniye gibi eksiklerinizi tamamlamanın tam sırası!


8. Saklama sepetleri

sonbahar ev aksesuarları, hasır saklama sepeti, sepetleri

Evinizi değişen mevsimlere dekoratif açıdan adapte etmek güzel bir şey, ama ya eskiyen sezonun aksesuar ve eşyalarını nereye saklayacağız? Ortalığın düzenli kalabilmesi adına mutlaka yaz dönemine ait eşyalarını depolayacağınız birkaç saklama sepetiniz olmalı.


9. Magnetler

sonbahar ev aksesuarları, gazoz kapağı magnetler

Evinize sonbahar teması getirmek istiyor fakat dekorasyon adına büyük harcamalar yapmak istemiyorsanız magnetlerden yararlanabilirsiniz. Sonbahar temalı magnetleri evin dört bir yanına asarak baktığınız her köşede sonbaharı anımsatacak bir hava yakalayabilirsiniz.


10. Battaniyeler

sonbahar ev aksesuarları, battaniyeler

Soğuyan havanın en güzel yanı evde sevdiklerimizle bir battaniyenin altına toplanıp sarılarak film izlemek veya sohbet etmektir. Keyifli anlarınızı paylaşabileceğiniz kocaman, yumuşak ve sonbahar temalı bir battaniyeniz yoksa hemen alışverişe çıkın.


11. Salata kâsesi

sonbahar ev aksesuarları, salata kasesi

Yaz bitti diye bol yeşillikli lezzetli bir salatadan vazgeçmek olmaz. Sonbahar sebzeleri ile sofralarınızda lezzetli salatalar hazırlayabilirsiniz, tabii ki bunun için salata kâselerinizi mevsime adapte etmeyi unutmayın, tam da bu dönemde masanızı süsleyecek bir sonbahar temalı salata kâsesi yemek davetlerinizde sizi trendleri takip eden bir ev sahibi konumuna getirecektir.


12. Su ısıtıcı

sonbahar ev aksesuarları, kettle, su ısıtıcı, kitchenaid

Hava soğudukça, sıcak içeceklere olan ilgimiz artıyor. Seçiminizi ister sıcak çikolatadan isterseniz de demli bir bardak çaydan yana yapın ama sizi yarı yolda bırakmayacak bir su ısıtıcı edinmeyi unutmayın.


13. Amerikan servis

sonbahar ev aksesuarları, altın yaldızlı amerikan servis

Altın yaldızlı sonbahar desenli bir Amerikan servis takımıyla, mutfağınızda sonbahar havası estirebilir ve şık bir görünüm yaratarak kendinizi yeni mevsime daha kolay adapte edebilirsiniz.


14. Vazo

sonbahar ev aksesuarları, turuncu vazolar

Evinizi sonbahar temasıyla dekore ederken IKEA, KOÇTAŞ gibi uygun fiyatlı ve temalı koleksiyonlar çıkaran büyük mağazaları gezip dolaşmakta yarar var. Böyle mağazaların mevsime özel koleksiyonları arasından uygun bir vazo seçerek evinize hoş bir aksesuar katabilirsiniz.


15. Kapı süsü

sonbahar ev aksesuarları, kapı süsü

Yılbaşı döneminde envai çeşidi piyasaya çıkan çelenk biçimindeki yuvarlak kapı süsleri aslında her mevsimin favori objesi olma yolunda hızla ilerliyor. Sonbahar temalı bir kapı süsü edinerek kapı girişinizde hoş bir dekorasyon yaratabilirsiniz.


16. Kahvaltı tepsisi

sonbahar ev aksesuarları, yatak kahvaltı tepsisi

Soğuk havalarda tatil günleri insanın canı yataktan çıkmaz istemez bazen, bu gibi anları düşünerek mutlaka bir kahvaltı tepsisi edinmelisiniz.


17. Ayna

sonbahar ev aksesuarları, altın yaldızlı ayna

Evinizi hangi dekorasyon temasıyla döşerseniz döşeyin ama başköşeye kocaman bir ayna koymayı asla ihmal etmeyin. Ayna hem mekâna derinlik verir hem de daha ferah ve geniş bir atmosfer yaratır.


18. Halı

sonbahar ev aksesuarları, halı

İnce ve minik yazlık halılarınızı kaldırın, yerine soğuk havalar için sakladığınız gösterişli, yumuşak ve yün halılarınızı çıkarın.


19. Paspas

sonbahar ev aksesuarları, paspas

Evinizde yaratacağınız sonbahar temalı dekorasyon, kapı girişinizle de uyumlu olmalı. Sonbahar temalı veya tonlarında bir paspas alarak misafirlerinize daha baştan dekorasyon stilinizle ilgili ipuçları vermiş olursunuz.


20. Peçete halkaları

sonbahar ev aksesuarları, yaprak peçete halkaları

Sonbahar temalı peçete halkaları ile, sofranıza hem eğlenceli hem de trend ve sofistike bir hava katabilirsiniz.

Kaynak: Styleathome.com