Mandallarımızı sevimli buzdolabı magnetlerine dönüştürelim!

Buzdolabınızın üzerini süsleyecek ve fotoğraflarınızı, notlarınızı tutacak sevimli magnetler yapmak sandığınızdan çok daha kolay!


İhtiyacınız olan malzemeler arasında kaç adet magentiniz olsun istiyorsanız o sayıda tahta mandal, mandalların sayısı kadar yapışkanlı magnet,sevdiğiniz desenlerde birkaç farklı desenli kağıt, yapıştırıcı, el işi verniği, verniği sürmek için orta boy bir yağlı boya fırçası, kalem ve makas bulunuyor.

Eveet şimdi gitsin eski püskü tahta mandallar, gelsin cicili bicili mandal şeklinde buzdolabı magnetlerimiz!


tahta mandaldan buzdolabi magneti yapimi

  • Mandalları renklendirmek istiyorsanız öncelikle istediğiniz renge boyayıp kurumasını bekleyin.
  • Desenli kâğıdınızın arka tarafına tahta mandalı koyun, şeklini bir kalemle kâğıda çizin ve ardından bu şekli düzgün bir biçimde kesin. Desenli kâğıdın mandalın uçlarından taşma yapmamasına özen gösterin!
  • Mandalın üzerine yapıştırıcı sürün ve desenli kâğıttan kestiğiniz mandal kalıbınızı mandalın üzerine yapıştırın. Mandalın üzerine yapışan desenli kâğıdı parmaklarınızla düzeltin ve kurumaya bırakın.
  • Mandala yağlı boya fırçası yardımıyla el işi verniği sürün ve bir süre daha kurumaya bırakın.
  • Son olarak yapışkanlı magnetinizi alın ve mandalın arka yüzüne yapıştırın. Ancak burada dikkat edilecek nokta, yapışkanlı magnetin boyutunun mandaldan küçük olması gerektiğidir!

Birbirinden renkli ve hoş desenli kâğıtlar bularak magnetlerimizi çeşitlendirebiliriz!

Birkaç basit malzeme ile sıradan görünümlü tahta mandallarımızı şık bir buzdolabı magneti hâline getirdik, ellerimize sağlık! :)

tahta mandaldan buzdolabi magneti yapimi (1)

tahta mandaldan buzdolabi magneti yapimi (2)

tahta mandaldan buzdolabi magneti yapimi (4)

tahta mandaldan buzdolabi magneti yapimi (6)

Kaynak: Ideas