Üç vakte kadar…

Bir avuç kahve çekirdeğinin dünyayı nasıl değiştirebileceğini düşündünüz mü hiç?

kahve-cekirdekleri-3
Biz düşündük. Düşünürken hayatın içinden kokular gelmeye başladı burnumuza. Ellerimiz rahat durmadı; kahve çekirdeklerini bir araya topladık. Yanaklarından çekiştirip gülen suratlar oldurduk, belki kırk yıl hatırı olan dostlukların kahvesine altlık olur dedik.

Bir ayın ayak uçlarından baş aşağı sallandırıp; güzel düşler kurduramaz mıydık insanlara? O da olurdu, istediysek niye olmasındı! Hızımızı alamadık taklalar attırdık kahve çekirdeklerine, bir balerin edasında parmak uçlarında yürüttük, bir çubuğun ucuna kalp şeklini aldırdığımız çekirdekleri konduruverdik. Evirdik çevirdik bir sihirli değneğe benzedi gitti… Bu haliyle bir davette masaların üzerine yerleştirilmiş narin bardakların içinde ne de keyifli durur diye içimizden geçiriverdik.

kahve-cekirdekleri-coffee-beans

Hem görsel hem de koku şöleniydi tanıklık ettiğimiz. Bunları yaparken yanaklarımızda koca koca çukurlar beliriverdi keyiften. En güzel halleri bir mumun dibinde birbirleriyle sarmaş dolaş oldukları zamanın içindeydi sanki. Mum yandıkça çekirdekler kavruldu, kavrulan çekirdek kokusu etrafı sardı. İnsanlığı mutlu edecek kokuyu keşfeden kaşifler gibi dönüp duruyorduk etrafta. En çok özlediklerimiz, en çok sevdiklerimiz düşüyordu kalbimizin orta yerine bir bir ve yine mutluluktandı her şey. İçimize atmadık bu sefer söyleceklerimizi. “Fincana kahve koydum gel”demek yerine kahve çekirdeğinden sihirli değneğimiz var, ne düşler kuramayız ki diye var gücümüzle bağırıverdik.

Sizi duyduk, üç vakte kadar siparişimiz var diyenler, Funbou‘ya bekleriz :)

caffee-beans-candle-jars

coffee-beans-heart

kahve-cekirdekleri-2