Vintage yatak odası stilleri

Hiç bitmesin dediğimiz vintage modası yatak odalarına çok yakışıyor…


Klasik kır evi stili

Vintage yatak odası stilleri!

Klasik kır evi stilinde bir yatak odanız varsa, ufak vintage dokunuşlar sayesinde odanın tüm atmosferini yenileyebilirsiniz. Nostaljik imajlar içeren renkli bir duvar kâğıdı, beyaz metal çerçeveli bir yatak, yatağın üzerine serilecek patchwork desenli bir örtü ve retro stilde kumaşlarla kaplı pofuduk minderler istediğiniz etkiyi yaratmanızı sağlayacaktır. Duvar kağıdınızın renkleriyle uyumlu kır evi stilinde birkaç renkli mobilya parçasını da bu büyüleyici manzaraya dâhil edebilirsiniz.


Karamel ve vanilya tonlarının etkisi

Vintage yatak odası stilleri!

Yatak odanızda karamel, vanilya gibi sıcak ve soft tonlar kullanmanız ortamın rahatlatıcı ve konforlu bir atmosfere sahip olmasını sağlayacaktır. Yatağınızın başucuna bir raf bölümü yaptırarak elinizin altında bulunmasını istediğiniz şeyleri rafa yerleştirebilirsiniz. Yatağınızın üzerini ise yumuşak yün battaniyeler ve yapay kürk örtüler ile donatabilirsiniz.


Fransız kır evi stili

Vintage yatak odası stilleri!

Yatak odanıza Fransız esintileri getirmeye ne dersiniz? Fransız kır evi stilinde bir yatak odası için açık tonlarda geometrik şekilli bir duvar kâğıdı, ferforje bir yatak çerçevesi ve büyük boy vintage bir duvar saatinden yararlanabilirsiniz. Odaya biraz renk katmak için ise baskılı veya renkli bir vintage şifonyeri başucunuza yerleştirebilirsiniz ve benzer tasarıma sahip bir yatak örtüsü tercih edebilirsiniz.


Krem tonları ve çiçeklerin zarafeti

Vintage yatak odası stilleri!

Çiçek desenli yatak örtüsü ve perdeler kullanarak kır evi stilindeki yatak odanızda feminen bir atmosfer yaratabilirsiniz. Duvar renginizi kırık beyaz ve krem tonlarında seçip, mobilyalarınızın açık renkli olmasını tercih edebilirsiniz. İş yatak odası tekstiline gelince ise içinizdeki tatlı renkleri ortaya çıkaracak çiçek desenli fırfırlı tekstil ürünlerini, odanızın zarif atmosferine dâhil edebilirsiniz.


Klasik stilde mavi ile beyaz

Vintage yatak odası stilleri!

Açık mavi ve beyaz tonlarını kullanarak yatak odanıza vintage kır evi stili havasının huzurlu ve duru atmosferini getirebilirsiniz. Bu tonlarda seçilecek çiçekli bir duvar kağıdı odanın havasını bir anda değiştirecektir. Bunun üzerine birkaç rustik aksesuar ile hasırdan yapılmış örme bir kilim eklediğinizde odanız bir anda nostaljik bir yapıya bürünecektir.


Işıltılı romantizm

Vintage yatak odası stilleri!

Vintage stilini ışıltılı bir biçimde yakalamak isteyenler için ışıltılı metalik tonları tavsiye ediyoruz. Farklı bir dokuya sahip duvar kâğıtlarından krem, soluk altın veya gümüş parlaklığında çizgilere sahip bir tasarım seçin. Yatak başlığınız mümkünse altın veya gümüş ışıltılarla tamamlanmış bir başlık olsun. Saten krem rengi çarşaflar, dantelli veya yaprak desenli nostaljik süs yastıkları hem vintage hem de ışıltılı romantik bir hava yakalamanızı sağlayacaktır.


Vintage esintili modern mavi

Vintage yatak odası stilleri!

Modern bir yatak odasına biraz vintage esintisi ekleyerek onu daha sofistike bir hale getirebiliriz. Bunun için öncelikle göz alıcı çiçek desenlerine sahip prestijli ve nostaljik duran zemini açık tonlu bir duvar kağıdı seçin. Yatak ve mobilyalarınızda yine açık renkte modern, düz bir tasarımı tercih edin. Tekstil ürünlerinizde ise mavi, beyaz ve misket limonu tonlarını ve düz baskıları önerebiliriz.


Olgun ve nostaljik

Vintage yatak odası stilleri!

Olgun ve nostaljik imaja sahip bir yatak odası için öncelikle işe çiçekli sarı ve gri tonlarda bir duvar kağıdı seçmekle başlayın. Mobilyalarınızda gri tonlarına yer verebilir ve tekstil ürünlerinde açık gri tonları ile uçuk sarıları bir arada kullanmayı tercih edebilirsiniz. Doğal ve açık renk bir halı, cam veya metalik dokuda aksesuarlar odanızın stilini güçlendirecektir.


Lüks, masalsı ve prestijli

Vintage yatak odası stilleri!

Mavinin asilliğinden yararlanarak kendinize lüks, nostaljik, prestijli ve Orta Çağ esintileri taşıyan masalsı bir yatak odası yaratabilirsiniz. Öncelikle işe Çin stili soft ve ilgi çekici zarif bir duvar kâğıdı seçmekle başlayın. Yatak örtünüz açık mavi tonlarda ve lüks bir görünüme sahip olmalı. Her iki başucunda bulunan çekmeceler ise eskitilmiş sandık formatında veya avangart stilde olabilir.


Bohem ve hippi

Vintage yatak odası stilleri!

Tam da gençlere ve ruhu hep genç kalanlara göre bir öneri bu… Rengârenk farklı tasarıma sahip iç açıcı bir duvar kâğıdı, açık renk mobilyalar ve el yapımı benzersiz aksesuarlar ile bir odayı kolaylıkla bohem ve hippi stiline uygun gösterebilirsiniz. Tatlı notlar yazacağınız bir kara tahta, etnik çerçeveli bir ayna, nostaljik bir sandalye ve patchwork yatak örtüleri ile odanızın atmosferi tamamlanmış olacak!

Kaynak: Housetohome.co.uk