Yılbaşı için 10 yaratıcı renk paleti

Yılbaşı için önereceğimiz yepyeni yaratıcı renk paletleri ile eminiz ki bu yıl dekorlarınızı yenilemek isteyeceksiniz!

Yeşil ve kırmızı yılbaşı için klasik ve hoş bir renk kombinasyonu olabilir ancak bu sene yılbaşı süslerinizi ve aksesuarlarınızı yenilemek istemenize yol açacak yepyeni renk kombinasyonu fikirlerimiz var.


Parlak gümüş ve altın rengi

Yılbaşı Renk Paleti (10)

Klasik stilde bir masa örtüsü yerine bu sene masanızı gümüş parıltıları ve altın yansımalarının kombinasyonundan oluşan eğlenceli ve ışıl ışıl bir örtü ile tamamlayabilirsiniz. Masanızı altın varaklı mumluklara koyacağınız, sıcacık aleviyle müthiş bir atmosfer yaratan uzun mumlar ile dekore edebilirsiniz. Evin genel dekorasyonunda da masanız ile uyumlu olması için metalik yansımalı yılbaşı süsleri kullanabilirsiniz.


Muhteşem fuşya

Yılbaşı Renk Paleti (9)

Bu yıl evinizde fuşya ile pozitif bir renk patlaması yaratabilirsiniz. Fuşya insanın kendini daha iyi ve pozitif hissetmesini sağlayan eğlenceli bir renktir. Salonunuza fuşya tonlarında yılbaşı süsleri, kocaman yumuşak bir yastık veya kaşmir bir battaniye gibi aksesuarlar koyarak yılbaşına fuşyanın mutlu edici etkisi ile girebilirsiniz.


Hayranlık yaratan maviler

Yılbaşı Renk Paleti (8)

Bu sene konuklarınızı parlak mavilerden oluşan bir renk paleti kullanarak şaşırtabilirsiniz. Yılbaşı dekorasyonunuzda parlak mavi tonlarını kullanmaya karar verirseniz yanına biraz beyaz ve gümüş tonları da ekleyerek mavilerin göze daha hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.


İhtişamlı altın

Yılbaşı Renk Paleti (7)

Bu yılbaşı evinizi altın renginin ihtişamı ve araya birazcık katacağınız gizemli siyah tonları ile dekore edebilirsiniz. Yemek masanızı yemek takımından aksesuarlara kadar elinizi korkak alıştırmadan ışıltılı altın tonlarından oluşturabilirsiniz. Tabii ki bu ışıl ışıl masaya siyah lüks bir masa örtüsü çok güzel eşlik edecektir. Evinizin geri kalanı için de aynı mantıkla ilerlemeli ve yılbaşı süslerinizi siyah ve altın tonlu ürünler arasından seçmelisiniz.


Etkileyici leylak rengi

Yılbaşı Renk Paleti (6)

Sıcak bir leylak tonu, yumuşak gümüş yansımaları ve birazcık ışıltı, evinizde şık bir yılbaşı atmosferi yaratmaya yetecektir. Koltuklarınızın üzerine lila tonlarında süs yastıkları yerleştirebilir ve temanızı daha da zenginleştirmek için yemek masası dekorasyonunuza biraz çam kozalağı ve doğal ağaç dalları yerleştirebilirsiniz.


Yakut kırmızıları

Yılbaşı Renk Paleti (5)

Eğer kırmızı ile yılbaşı dekorasyonundan vazgeçemem diyorsanız, bu sene farklılık olması için kırmızının yanına buz mavisi tonlarını eklemeyi deneyin. Beyaz bir alt fon üzerinde kırmızı ve buz mavisi tonları birbirleri ile zıt bir efekt yaratacak ve her iki rengin de parlamasını daha göz alıcı görünmesini sağlayacaktır. Beyaz bir masa örtüsünün üzerine açık mavi bir yemek takımı yerleştirebilir ve kırmızı dekor süsleri ile harikalar yaratabilirsiniz.


Kış beyazları

Yılbaşı Renk Paleti (4)

Bu yıl kırmızı ve yeşil tonlarından kaçınıp evimizin içerisinde kibar ve zarif bir kış atmosferi imajı yaratmak için beyaz ve gümüş yansımaları tercih edebiliriz. Bembeyaz bir yılbaşı dekorasyonu düşünün ve üzerine hafifçe dozunda eklenmiş gümüş yansımaları hayal edin oldukça büyüleyici görünüyor değil mi tıpkı bir kış masalı gibi.


Parlak pasteller

Yılbaşı Renk Paleti (3)

Dışarıda hava buz gibi olabilir ama bu durum evinizde yaz renkleri ile canlı ve enerjik bir yılbaşı atmosferi yaratamayacağınız anlamına gelmiyor! Klasik kırmızı ve yeşil renk paletini bir yana bırakarak fuşya ile limon sarısı tonlarını kombinleyebilir bu kombini daha da canlı hale getirmek için üzerine bir doz da turkuaz ekleyebilirsiniz. Bu yıl evinizde canlı ve parlak tonlara yer vererek yaz partilerini anımsatan sıcacık bir yılbaşı atmosferi oluşturabilirsiniz.


Neşeli sarılar

Yılbaşı Renk Paleti (2)

Bu sene yılbaşı dekorasyonunuzda canlı sarılara yer vererek misafirlerinize tatlı bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Sarı renk, insana kendini daha neşeli ve enerjik hissettiren bir renk olarak bilinir. Yılbaşı için eğlenceli bir atmosfer yaratmak istiyorsanız bu rengin pozitif etkisini es geçmemeli ve hem masanızda hem de genel ev dekorlarınızda canlı sarılara yer açmalısınız.


Çarpıcı mor tonları

Yılbaşı Renk Paleti (1)

Yılbaşı dekorasyonunuz klas, sofistike ve prestijli olsun lüks ve konforlu bir atmosfer yaratayım istiyorsanız dekorasyonda mor ve altın tonlarını bir arada kullanmalısınız. Altın renginin ışıltıları mor tonlarının derinliği ile birleşecek ve ortaya beş yıldızlı otellerin süslemelerini anımsatan büyüleyici bir atmosfer çıkacaktır.

Kaynak: Styleathome.com