Yiyecek ve içecekler için 10 akıllı depolama ürünü

Birazdan okuyacağınız 11 akıllı depolama ürünü ile hem yiyecekleriniz daha taze kalacak hem de mutfağınız son derece stil sahibi görünecek!

Hepimiz marketten eve getirdiğimiz ürünleri sonuna kadar yararlı bir biçimde kullanmak ve mümkün olduğunca ziyan etmemek isteriz değil mi?

Size önereceğimiz hem şık hem de akıllı depolama ürünleri ile artık mutfakta tasarrufu maksimumda tutabileceksiniz!


Mıknatıs Kapaklı Ahşap Tuz Kutusu

1. Ahşap tuz kutusu

Tuz, baharat ve çeşnilerinizi manyetik kapaklı ahşap bir kutu içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Manyetik kapağı sayesinde yemek pişirirken tuz kutusunu tek elle kolayca açabilirsiniz.

Pratik bir kullanıma sahip olan bu kutu hem şık ve doğal bir görünüme sahip hem de kolayca her dolapta kendine yer bulacak kadar ergonomik!

Tuz kutusu: Dean & Deluca / 65 TL


Bakliyat cam kavanoz, saklama kabı

2. Cam kavanozlar

Çevreyi korumak istiyorsanız makarna, pirinç, un, mercimek gibi malzemelerinizi geri dönüştürülmüş camdan üretilen kavanozlara koyabilirsiniz.

Üstelik büyük cam kavanozlar, dilenirse tezgâh üzerinde de sergilenebilecek klâs ve şık bir görünüme sahipler.

Farklı bir tarz yaratmak için ise cam boyası ve fırça eşliğinde kavanozlarınızı gönlünüze göre boyayabilir veya üzerine renkli şekiller çizebilirsiniz!

Kavanoz: Simax / 12 TL


polipropilen örgü hasır sepet, ikea lidan

3. Yıkanabilen dokuma sepetler

Polipropilen liflerden dokunan sepetler, aynı hasır hissini uyandırmaktadır. Ancak hasıra göre avantajlı olan yanı ise yıkanabilir olmasıdır!

Mutfağınızda kır havası estirecek bu pratik sepetlere ister patates ve soğanlarınızı isterseniz elmalarınızı doldurabilirsiniz!

2’li sepet: Ikea / 19,99 TL


glass lock cam saklama kabı

4. Cam saklama kapları

Sağlık açısından, saklama kaplarınızın plastik değil de cam olması oldukça önemlidir!

Kapaklı cam saklama kaplarına biraz yatırım yaparak irili ufaklı bir set edindiğiniz takdirde mutfağınızın düzenli kalması için işiniz oldukça kolaylaşacak.

Kapaklı cam saklama kabı alırken ısıya dayanıklı, bulaşık makinesinde yıkanabilen ve mikrodalga fırında kullanılabilir özelliklere sahip olduğundan emin olun.

Saklama kapları: Glasslock / 9,50 TL – 33,90 TL


cam içecek sebili, damacana, fıçı

5. Cam içecek sebilleri

Cam semaverler, sıcak havalarda serinletici panç ve kokteylleri servis etmenin farklı bir yolu olabilir.

En favori buzlu içeceğinizi semavere doldurun ve konuklarınızın kendi içeceklerini “kokteyl sebilinden” self servis doldurmalarını keyifle izleyin.

Özellikle kır düğünlerinde iyi bir içecek servis alternatifi olabilir. 2 farklı içeceğe 2 katlı bir sebilde yer verilmesi ise şık ve zarif bir görünüm çıkarıyor ortaya…

Her bir haznesi 3.7 litre, toplamda 7.4 litre içecek kapasitesine sahip.

Sebil: Bambum / 97,90 TL


qtoo cam yağ, limon ve sirke karafı

6. Zeytinyağı karafı

Zeytinyağınızı sıradan şişelerde saklamak yerine çok amaçlı şık bir zeytinyağı karafı satın alabilirsiniz.

Çoğunlukla bu karaflar, yağı ne kadar döktüğünüzü ölçmenizi sağlayan ölçü birimli bir uca ve yağın damlamasını önleyen özel bir ağızlığa sahiptir.

Karafın içerisinde zeytinyağınızı şık yemek masalarında veya mutfağınızda göz alıcı bir biçimde sergileyebilirsiniz.

Karaf: Qtoo / 95 TL


kek fanus koruma kapağı, bbox plastik

7. Koruma kapakları

Güzel bir misafir gününün ardından kalan çörek ve pastalarınızı taze bir şekilde üzerilerine toz konmadan tutmak için yuvarlak cam kapaklardan yararlanabilirsiniz.

Oldukça şık bir görünüme sahip olan kubbe biçimindeki bu kapaklar, güzel görünümlü bir tatlı yapıp sehpanın ortasında sergilemek amacıyla da kullanılabilir.

Kapak: BBox / 15 TL


tescoma sense su hazneli taze bitki kabı

8. Yeşillik saklama kabı

Maydanoz, tere, dereotu gibi yeşillikleri buzdolabında daha uzun süre taze tutabilmek için, özel saklama kapları mevcut!

Dip bölümüne biraz su koyulan bu kaplar sayesinde artık yeşilliklerinizi daha uzun süre buzdolabında saklayabilecek ve ziyan olmalarını önleyeceksiniz.

Bitki kabı: Tescoma / 37,26 TL


seramik saklama kavanozu, bernardo kuş kapaklı

9. Seramik kavanozlar

Fransız mutfağının kır havasını mutfağınıza taşımak için farklı renk ve desenlerde seramik kavanozlara raflarınızda yer açın!

Daha çok çay, kahve ve şeker için kullanılan bu kavanozlar içerisinde kurutulmuş meyve ve baharatlarınızı saklayabilirsiniz.

Kavanoz: Bernardo / 17,50 TL


cam başucu sürahisi, paşabahce

10. Cam sürahi ve şişeler

Su ve taze içecekleri, en sağlıklı biçimde cam şişe, karaf ve sürahilerde muhafaza edebilirsiniz. Bu cam ürünler sağlıklı oldukları kadar dekoratif açıdan da göz doldururlar.

Yatak odanızda sade bir başucu sürahisi, yemek masanızda sergilemek için ise daha fütüristik veya minimal bir tasarım satın alabilirsiniz.

Başucu sürahisi: Paşabahçe / 55 TL